-
Detalii
-
Accesări: 1959
În anul 1980, după Jocurile Olimpice de la Moscova, a avut loc Campionatul Național, la Pitești. Cu această ocazie, o mare doamnă a atletismului românesc, Ileana Silai, a hotărât să-și facă retragerea. A concurat la 1500 metri, în prima zi și la 800 metri, a doua. La 1500 metri, protagoniste erau doamna Silai și Maricica Puică, iar eu nu prea eram în cărți... adică nu era proba mea, nici n-am vrut sa concurez, dar domnul Mărășescu, antrenorul meu, a insistat s...