Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Proiect Calendar Competitional 2019
Plan de pregatire 2019
Calendar competitional 2018
Formulare/Norme Generale/Taxe 2018
Regulament 2018
Caracteristici probe garduri 2018
Top 10 2017
Top 10 2016
Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
Lot National Tineret
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic de Atletism
Lot Olimpic Tineret
J.O.T.
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
Comisia de femei
Sport pentru viata
100 de ani de excelenta

Cerinte pentru organizare competitii

Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 






















 Competitii 
 viitoare 

Bianca Toader și Elena Cîrgiogel, la primele curse la JOT

Joi noaptea, 11 octombrie 2018, la Jocurile Olimpice de Tineret de la Buenos Aires au intrat în concurs și primele atlete românce. Bianca Toader și Elena Cîrgiogel au alergat în prima serie în probele de 100 metri garduri și 400 metri plat.
Bianca s-a clasat pe locul 7 în cursa a doua din stagiul întâi la 100 metri garduri, cu timpul 18:95, iar Elena s-a clasat a cincea în cursa doua la 400 metri plat, cu timpul 57:76. În urma acestor rezultate, cele două sportive românce vor continua competiția duminică, 14 octombrie, în a doua serie de alergări.
La fiecare probă, atleții concurează în două stagii, iar la final suma evoluțiilor lor îi așează în clasamentul final.
Astăzi, 12 octombrie 2018, este rândul Danielei Vasile să intre în competiție, în proba de 2.000 metri obstacole feminin.
Programul atleților români la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 în următoarele zile este:
Vineri, 12 octombrie, ora 21:45 – Daniela Vasile în stagiul 1 la 2.000 metri obstacole feminin;
Sâmbătă, 13 octombrie, ora 22:15 – Răzvan Cărare în stagiul 1 la aruncarea suliței masculin;
Sâmbătă, 13 octombrie, orele 22:45, 22:53 și 23:01 – Cristian Voicu în stagiul 1 la 800 metri plat masculin;
Duminică, 15 octombrie, ora 20:25 – Bianca Toader, în stagiul 2 la 100 m garduri;
Duminică, 15 octombrie, ora 23:15 – Elena Adina Cîrgiogel, în stagiul 2 la 400 m plat;
Luni, 16 octombrie, ora 16:30 - Daniela Vasile în stagiul al doilea, la cross country;
Luni, 15 octombrie, ora 21:20 – Cristian Voicu în stagiul 2 la 800 metri plat masculin;
Marți, 16 octombrie, ora 22:46 – Răzvan Cărare în stagiul 2 la aruncarea suliței masculin.
Programul este adaptat după ora României.


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

CN de cros are loc sâmbătă la Botoșani!
18 Octombrie 2018

Răzvan Cărare – locul 10 la aruncarea suliței, la JOT!
17 Octombrie 2018

Cristian Voicu – locul 11 la 800 m plat, la JOT!
15 Octombrie 2018

Invitaţie Crosul 15 Noiembrie Braşov - 11.11.2018
15 Octombrie 2018

Elena Cîrgiogel – locul 20 în proba de 400 m plat la JOT!
15 Octombrie 2018

Punct final al Naționalelor de maraton
14 Octombrie 2018

Cristian Voicu – locul 2 și Răzvan Cărare – locul 10 în primul stagiu la JOT!
14 Octombrie 2018

Conducerea COSR i-a încurajat pe atleții români de la JOT!
13 Octombrie 2018

Daniela Vasile, pe 13 în primul stagiu la 2.000 m obstacole la JOT!
12 Octombrie 2018

Bianca Toader și Elena Cîrgiogel, la primele curse la JOT
12 Octombrie 2018

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM