COMUNICATE INTERNE

Convocator și componență delegație F.O.T.E. – 2022

În perspectiva participării Echipei Olimpice lșa FOTE Banska Bistrica 2022, COSR transmite următoarele acțiuni organizatorice :

  1. Prezentarea întregii delegații (sportivi+antrenori) în data de 21.07.2022 , orele 12.00
  2. Ședință organizatorică – 21.07.2022 ora 18.00
  3. Participare la prezentarea Echipei Olimpice – 22.07.2022
  4. Coordonate de transport:
    • Plecare București – Viena 23.07.2022 6,40 zbor OS 788
    • Viena – București 31.07.2022 15,40 zbor OS785
    • Viena – Banska Bistrica și retur se realizează cu autocarul
  5. Decontarea transportului până la locul de cantonament (Izvorani) se va face în baza documentelor justificative (bon benzină, bilet tren)
  6. Toți sportivii vor prezenta la sosirea la Izvorani PROCURA NOTARIALĂ eliberată pe numele unuia dintre antrenorii care fac parte din delegație.
  7. Antrenorii pe numele cărora se eliberează Procuri Notariale, au obligația de a prezenta CAZIERUL JUDICIAR, eliberat de secția de Poliție une-și au domiciliul stabil.

Notă : Sportivii și antrenorii care sunt în cantonament la Izvorani, se vor integra in programul general al echipei Olimpice prezentat mai sus,

Director loturi de juniori

Doru Crișan

 

  1. COMPONENȚA DELEGAȚIEI
    • BĂIEȚI
Nr SPORT NUME PRENUME PROBA PB S.B. CLUB SPORTIV
crt Perf Dată Loc
1 ATLETISM DOHOTRIU ADRIAN DANIEL 100 m 10,86 10,86 29.05.2022 Pitești CS Olimpia București
ștafetă
2 ATLETISM GAVRILOAIA DARIUS 400 m.pl. 51,48 51,48 29.05.2022 Pitești CS Ceahlăul Piatra Neamț
ștafetă
3 ATLETISM PRÂSNEAC ALEXANDRU 800 m 1:55.29 1:55.29 13.05.2022 Wien CS Dorna Vatra Dornei+CSM București
4 ATLETISM COZMA DAVID GEORGE 1500 m 4:19.36 4:19.36 13.05.2022 București CSS Blaj
5 ATLETISM ȘTEFAN LUCIANN FLORIN 3000 m. pl. 8:55.88 8:55.88 13.05.2022 București CSS Caransebeș
6 ATLETISM DUMITRA VLAD GABRIEL 110 m.gard. 14,91 14,91 29.05.2022 Pitești CS Olimpia București
ștafetă
7 ATLETISM RUSU TIBERIU PETRU 400 m.gard 58,85 58,85 13.05.2022 București LPS Constanța
ștafetă
8 ATLETISM ȘAVLOVSCHI MIHAI ALIN 2000 m. obst 6:01.87 6:01.87 13.05.2022 București ACS Chilia Veche+CSS Caracal
9 ATLETISM GAGIU ȘTEFAN CONSTANTIN Înălțime 1,95 1,95 29.05.2022 Pitești CSS Câmpina+CSM București
10 ATLETISM POPESCU CRISTIAN MARIUS Lungime 7,18 7,18 13.05.2022 București CSA Steaua București
11 ATLETISM UNGUROAICA EDUARD Triplu salt 14,00 14,00 29.05.2022 Pitești CSS Câmpina+CSM București
12 ATLETISM AXENTIEV ANTONIO ANDREI Greutate 15,27 15,27 29.05.2022 Pitești ACS Delta Chilia Veche
13 ATLETISM MOTORCA MIHAI DAMIAN Disc 59,16 59,16 14.05.2022 Arad CSM Arad
14 ATLETISM ISPAS VALENTIN Suliță 60,56 60,56 03.04.2022 Arad CSS Tulcea

 

  • FETE
Nr SPORT NUME PRENUME PROBA PB S.B. CLUB SPORTIV
crt Perf Dată Loc
1 ATLETISM BALINT ȘTEFANIA 100 m.pl. 12,30 12,30 29.05.2022 Pitești LPS Brașov+CS Chimia Rm. Vâlcea
ștafetă
2 ATLETISM NICULAE MELISA ANAMARIA 200 m.pl. 25,82 25,82 15.05.2022 Castelion AC Iacris București
ștafetă
3 ATLETISM CAPOTĂ DENISA MARIA 400 m.pl 56,40 56,40 28.05.2022 Pitești CSM Bistrița
ștafetă
4 ATLETISM CONSTANTIN LENUȚA 1500 m 4:44.18 4:49.12 28.05.2022 Pitești CSM Bistrița
5 ATLETISM HUDEA ALEXANDRA 3000 m.pl. 9:42.43 9:42.43 28.05.2022 Pitești CSS Mediaș+CS Atl Mica Romă Blaj
6 ATLETISM UȚĂ ȘTEFANIA ALEXANDRA 400 m.g 59,42 59,42 04.06.2022 Craiova CN Râmnicu Vâlcea+CSM Onești
ștafetă
7 ATLETISM BÎZGAN ANASTASIA Înălțime 1,73 1,73 07.05.2022 București CSS 5 București
8 ATLETISM RĂDUCA MONICA RALUCA Lungime 5,85 5,85 13.05.2022 București CSM Onești+CSS 6 București
9 ATLETISM TOMA MONIA ALEXANDRA Triplu salt 12,23 12,23 28.05.2022 Pitești CSA Steaua București
10 ATLETISM FÎRȚALĂ ADINA IONELA Greutate 14,52 14,25 13.05.2022 București CS Ceahlăul Piatra Neamț
11 ATLETISM VIȘAN ANA MARIA Disc 40,17 40,17 01.03.2022 București CS Dinamo București
12 ATLETISM IACOB ALEXANDRA MARIA Ciocan 59,83 59,83 28.05.2022 Pitești CSS Dinamo București
13 ATLETISM ACHIHĂIȚEI CRINA 5 Km W 24:50.28 24:50.28 28.05.2022 Pitești LPS Botoșani

 

 

 

 

  • ANTRENORI
Nr SPORT NUME PRENUME Calitatea în
crt delegație
1 ATLETISM ENESCU ALINA Antrenor
2 ATLETISM COJOCARU DAN Antrenor
3 ATLETISM IBĂȘFĂLEAN VASILE Antrenor
4 ATLETISM TUDOR BOGDAN Antrenor
5 ATLETISM SANDU NICOLAE Antrenor
6 ATLETISM CRIȘAN DORU Antrenor

 

  1. INFORMAȚII UTILE
    • Toți sportivii din lotul mai sus prezentat au obligația de a efectua vizita medicală la datele la care au fost programați. Lipsa avizului medical de la INMS atrage scoaterea din delegație.
    • În intervalul 11 – 21.07.2021, întreaga delegație efectuează un stagiu de pregătire centralizată la Izvorani. Din data de 21.07.2022 se intră în programul stabilit de COSR. Antrenorii care doresc să participe la acest stagiu de pregătire pot să solicite acest lucru conducerii Complexului Olimpic. Cheltuielile aferente vor fi suportate de către cluburile aparținătoare.
    • Echipamentul va fi furnizat de către COSR (echipamentul de concurs, șort și maieu, vor fi furnizate de F.R.A.)
    • Cheltuielile de transport de la domiciliu la Izvorani și retur vor fi suportate de către COSR (delegație și bon de benzină pentru antrenori din delegație)
    • Intrarea pe baza de concurs și cea de încălzire, este liberă, COSR nu acordă acreditări decât persoanelor din delegația oficială
    • Toți participanții au nevoie de PROCURĂ NOTARIALĂ pentru a ieși din țară. Pentru obținerea acestui document luați legătura cu unul din antrenorii din delegație, pentru a vă furniza datele necesare.
    • Antrenorii pe numele cărora se eliberează procuri notariale, sunt obligați să-și obțină cazierul judiciar de la secția de Poliție de care aparțin.

Director loturi juniori

Doru Crișan

 

Descarcă de aici convocatorul  în format PDF

Descarcă de aici componența delegației în format PDF

FRA

Postari Recente

Ceremonie de suflet pentru sportivii României

Ultima vreme a avut darul să ne reinsufle nouă, românilor, bucuria victoriei obținute la capătul…

o lună in urma

Punct final al Europenelor de la Munchen

Ieri seară (21 august), după o săptămână de întreceri, pe „Olympiastadion” din Munchen, s-a încheiat…

o lună in urma

Încep Europenele în aer liber!

Cea de-a 26-a ediție a Campionatelor Europene în aer liber, rezervată seniorilor, va debuta mâine…

2 luni in urma

România, cu 20 de atleți la a 19-a ediție a Mondialelor U20!

Țara noastră va fi reprezentată de 20 de sportivi (14 la feminin şi 6 la…

2 luni in urma

Începe Festivalului Olimpic al Tineretul European – Banska Bistrica 2022

Astăzi ( 23 iulie), dis de dimineață, a decolat spre Banska Bistrica (Slovacia), delegația care…

2 luni in urma

Locul trei pentru România la Campionatele Balcanice ale juniorilor 1

Cu 24 de medalii (5 de aur, 9 de argint și 10 de bronz), România…

3 luni in urma