Stiri Recente

 BALCANIADĂ JUNIORI U20

 

 

BALCANIADĂ JUNIORI U20

Denizli / Turcia 16 – 17.07.2022

 

Consiliul Federal a aprobat  următoarea componență a delegației care va participa în zilele de 16 – 17.07.2022 la Balcaniada de atletism juniori – U20

FETE

NUME PRENUME SB PROBA
1 BISERICESCU MARIA 11,94 100 m
2 PIVNICERU PETRINA 12,13
BISERICESCU MARIA 24,32 200 m
PIVNICERU PETRINA 24,53
3 CIOCAN REBECA 56,45 400 m
4 NEAGU CRISTINA ANDR 2:09.32 800 m
5 COSTIUC CLAUDIA 2:09.52
6 SFARGHIU TALIDA 4:24.33 1500 m
7 SÎRBU MĂDĂLINA 9:33.42 3000 m
8 MĂRGINEANU IULIA 16:49.88 5000 m
9 GRIGOROIU DARIA 13,65 100 m.g
10 BALABAN DENISA 13,74
11 BARBU ALINA VALENT 62,92 400 m.g.
12 BOGDAN ANDREEA 11:40.39 3000 m obst
13 NECOARĂ VALENTINA 3,80 Prăjină
14 CĂLIN ELENA 3,40 Prăjină
15 ENACHE ELISA XANDRA 1,65 Înălțime
16 ȘTIRBU IOANA SABINA 6,07 Lungime
17 COLIBĂȘANU IOANA 13,14 Triplu salt
18 DOSPIN ALEXIA 13,24 Triplu salt
19 ANDONE MARIA ALEXA 13,50 Greutate
20 BALTAZAR HALL ALEX 46,83 Disc
21 ORIAKU VANESSA 50,09 Suliță
22 BUHUȘI CRISTINA 38,46 Suliță
23 PÂNTEA CORINA ELENA 54,20 Ciocan
24 COȘERARIU BIANCA 4316 Hepta/Deca

 

BĂIEȚI

NUME PRENUME SB PROBA
1 MUNTEANU SILVIU 10,67 100 m
2 CORNESCU DARIUS 10,99
MUNTEANU SILVIU 21,39 200 m
CORNESCU DARIUS 22,41
3 NEACȘU DENIS GABRIEL 48,68 400 m
4 POP ADELIN DANIEL 1:52.57 800 m
5 DAN RAUL MANUEL 3:51.93 1500 m
6 POP DRAGOȘ LUCA 8:24.54 3000 m
7 RUS ERIC DANIEL 15:42.28 5000 m
POP DRAGOȘ LUCA 14:30.32
8 ȘENDREA ALEXANDRU 14,18 110 m.g
9 TEODORESCU ALEXANDRU 54,81 400 m.g.
10 MUNTEANU ALBERT CTIN 10:02.17 3000 m obst
11 DOROFTEI RĂZVAN 4,80 Prăjină
12 IORDACHE MARIAN COSMIN 2,00 Înălțime
13 RADU CRISTIAN VALENTIN 6,42 Lungime
RADU CRISTIAN VALENTIN 14,41 Triplu salt
14 GHERASIM CONSTANTIN 17,78 Greutate
15 IONESCU MATEI ALEX 49,34 Disc
16 ADAM GEORGE 61,77 Suliță
17 TĂMĂDUIANU EDUARD ADR 65,27 Ciocan
18 CRISTIAN ROBERT MARIAN 5769 Hepta/Deca
 19 ISPĂȘANU NICOLAE GABRIEL 5398

 

ȘTAFETE

BISERICESCU MARIA 4×100 m MUNTEANU SILVIU 4×100 m
PIVNICERU PETRINA CORNESCU DARIUS
GRIGOROIU DARIA ȘENDREA ALEXANDRU
BALABAN DENISA DOROFTEI RĂZVAN
COSTIUC CLAUDIA 4×400 m NEACȘU DENIS GABRIEL 4×400 m
NEAGU CRISTINA ANDR POP ADELIN DANIEL
BARBU ALINA VALENT TEODORESCU ALEXANDRU
CIOCAN REBECA RADU CRISTIAN VALENTIN

 

 

OFICIALI

NUME PRENUME Funcția în

Delegație

1 NIF OCTAVIA Antrenor
2 NEGURĂ IULIA Antrenor
3 HERMAN VASILE Antrenor
4 NAGY ȘTEFAN Antrenor
5 ANDONE LAURENȚIU Antrenor
6 COLIBĂȘANU ELENA Antrenor
7 AGOSTON TIBERIU Antrenor
8 GHILASE CARMEN Antrenor
9 BETEA CĂTĂLIN Antrenor
10 IVAN MĂDĂLINA Antrenor
11 PRÂSNEAC CRISTIAN Antrenor
12 RUSU DOINA Antrenor
13 POP DRAGOȘ LUCA Antrenor
14 CITRA ANTON Medic
15 ȚÎMPĂU ERZILIA T.L.

 

CONDIȚII DE CĂLĂTORIE

  • Transportul delegației se face cu două autocare pe ruta București – Istanbul –Denizli și retur
  • Trecerea frontierei se face cu pașaport valabil pentru următoarele șase luni de la data prevăzută pentru revenirea în Țară
  • Minorii au nevoie de Procură Notarială la trecerea Frontierei
  • Antrenorii pe numele cărora se emit Procuri Notariale au obligația de a prezenta la frontieră Cazierul Judiciar.

PROGRAM DE CĂLĂTORIE

12.07.2022

  • orele 12.00 prezentarea la sediul Federației
  • orele 13.00 deplasare la Izvorani / Snagov unde delegația va fi cazată în noaptea de 12.07.2022. În locațiile respective vor fi servite prânzul și cina.

13.07.2022

– orele 7.30 plecarea autocarelor spre Turcia.

– Seara, delegația va fi cazată într-o localitate de pe teritoriul Turciei.

14.07.2022

– orele 7.00 mic dejun

– orele 8.00, plecarea autocarelor la Denizli.

15.07.2022

       – Zi de refacere și acomodare, programul va fi comunicat la sosirea la Denizli

 

Director loturi juniori

Doru Crișan

Descarcă documentul în format PDF, de aici