Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Regulament competitii 2018-2019
Top 10 2018


Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Lot National Non Stadia
Lot Tineret
Lot Olimpic 2019
Calendar competitional 2019
Regulament 2019
Regulament Campionatul Regional Sală C2 si C3
Ultra-atletism
Plan de pregatire 2019
Cerinte pentru organizare competitii
Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 


































 Competitii 
 viitoare 

Cine participă la Campionatul Național de Alergare Montană Ultramaraton

În data de 30 martie 2019 va avea loc la Şuncuiuş, judeţul Bihor, prima ediţie a Campionatului Naţional de Alergare Montană de Ultramaraton. Înscrierile s-au finalizat, iar după validarea înscrierilor s-a stabilit lista finală de participanţi.

Deoarece regulamentul competiţiei prevede ca la fiecare dintre categoriile Echipe Masculin și Feminin să fie înscrise minim 3 echipe pentru a fi organizat Campionat Național la acea categorie şi având în vedere că s-au înscris doar 2 echipe la categoria Echipe Feminin, nu se va ține Campionat Național la această categorie.
Puteţi afla de mai jos care sunt participanţii la Campionatul Naţional de Alergare de Ultramaraton. Federaţia Română de Atletism vă invită la Şuncuiuş pentru a fi martorii primului Campionat Naţional de Alergare Montană de Ultramaraton! Nu trebuie să rataţi un adevărat spectacol!

INDIVIDUAL MASCULIN

1 Zinca Alin Ionut - CSA Steaua București
2 Butaci Raul - CSA Steaua București
3 Mitrica Leonard Albert - CSA Steaua București
4 Palici Viorel - CSA Steaua București
5 Ivan Constantin - CSU Știința București
6 Bornaz Cristian - ULTRARUN Constanța
7 Ghizila Dacian-Ionut - ULTRARUN Constanța
8 Todea Bogdan - ULTRARUN Constanța
9 Istina Andrei - ULTRARUN Constanța
10 Popa Madalin - ULTRARUN Constanța
11 Roman Radu - ULTRARUN Constanța
12 Trusca Daniel - ULTRARUN Constanța
13 Cracu George-Marius - ULTRARUN Constanța
14 Chiriac Sebastian – Teodor - ULTRARUN Constanța
15 Gyorgy Szabolcs - CSM Cluj
16 Preda Andrei - CSM Cluj
17 Damian Bogdan - CSM Cluj
18 Milea Radu - CSM Cluj
19 Manole Ionel Cristian - CSM Cluj
20 Slovak Ianko - CSM Cluj
21 Soveresan Andrei Gratian - CSM Cluj
22 Antal Alpar- Arpad - CSM Cluj

INDIVIDUAL FEMININ

1 Nenestean Florica Ionela - Club Sportiv Scoala Alergarii CSSA Baia Mare
2 Tipei Adina - Club Sportiv Universitatea Arad
3 Nenu Mariana - ULTRARUN Constanța
4 Fazakas Biborka Krisztina - ULTRARUN Constanța
5 Milos Mioara Eugenia - ULTRARUN Constanța
6 Mutter Ingrid - CSM Cluj
7 Popescu Laura - CSM Cluj
8 Buzgan Crina - CSM Cluj
9 Malai Viorica - CSM Cluj

ECHIPE MASCULIN

CSM Cluj 1
1. Gyorgy Szabolcs
2. Preda Andrei
3. Damian Bogdan
4. Milea Radu

CSM Cluj 2
1. Manole Ionel Cristian
2. Slovak Ianko
3. Soveresan Andrei Gratian
4. Antal Alpar- Arpad

CSA Steaua București
1. Zinca Alin Ionut
2. Butaci Raul
3. Mitrica Leonard Albert
4. Palici Viorel
ULTRARUN Constanța
1. Bornaz Cristian
2. Ghizila Dacian-Ionut
3. Todea Bogdan
4. Istina Andrei
5. Popa Madalin

ULTRARUN Constanța 2
1. Roman Radu
2. Trusca Daniel
3. Cracu George-Marius
4. Chiriac Sebastian – Teodor

ECHIPE FEMININ

CSM Cluj
1. Mutter Ingrid
2. Popescu Laura
3. Buzgan Crina
4. Malai Viorica


ULTRARUN Constanța
1. Nenu Mariana
2. Fazakas Biborka Krisztina
3. Milos Mioara Eugenia

*Conform Regulamentului, la fiecare dintre categoriile Echipe Masculin și Feminin trebuie să fie înscrise minim 3 echipe pentru a fi organizat Campionat Național la acea categorie. Având în vedere că s-au înscris doar 2 echipe la categoria Echipe Feminin, nu se va ține Campionat Național la această categorie.

Regulamentul poate fi citit integral aici: http://www.fra.ro/fisiere/1549624067.pdf


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Programul probelor de atletism ale JO Tokyo 2020
18 Aprilie 2019

Mărșăluitorii din Balcani se întrec la Alexandroupolis
16 Aprilie 2019

European Athletics are un nou Consiliu
16 Aprilie 2019

Duminică are loc Campionatul Național de Alergare pe șosea 10 kilometri – 2019
15 Aprilie 2019

Final al Balcaniadei de semimaraton
07 Aprilie 2019

Azi și mâine au loc întrecerile Campionatului Național Regional de atletism în sală pentru copii 2 și 3
06 Aprilie 2019

Prezentarea CN Regional de atletism în sală pentru copii 2 și copii 3, partea a 6-a. “E o idee foarte bună organizarea competiției pentru copii 2 și 3 pe regiuni!”
05 Aprilie 2019

Prezentarea CN Regional de atletism în sală pentru copii 2 și copii 3, partea a 5-a. “Sper ca toți copiii se să bucure de această competiție”
05 Aprilie 2019

Lotul naţional pentru CM alergare montană ultramaraton
04 Aprilie 2019

Prezentarea CN Regional de atletism în sală pentru copii 2 și copii 3, partea a 4-a. “Copiii trebuie încurajați să vină la atletism!”
04 Aprilie 2019

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM