Comunicare interna

Statut
Istoric
Contact
Cluburi de atletism
Top 10 2018


Rezultate interne
Clasamente
Arhiva

Recorduri Nationale 22.08.2018
Lot National Seniori
LotBursieri Olimpici
Lot Olimpic Tineret
Lot National J1
Lot National J2
Lot National J3
B.O.P.J. 2019
Lot National Non Stadia
Lot Tineret
Lot Olimpic 2019
Ultra-atletism
Regulament 2019
Calendar competitional 2019

Cerinte pentru organizare competitii

Istoria Atletismului
Principii, valori, misiune
Publicatii
Baza de date
Editorial
Comunicate de presa
Stiri
Articole
Parteneri
Elemente corporate
Anti-Doping
Competitii Internationale
Foto Competitii
Foto Sportivi
 Inscriere 
 Link-uri 
 Rezultate 
 Parteneri 


















 Competitii 
 viitoare 

Programul atleților români la JOT Buenos Aires 2018

Primele probe de la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 s-au desfășuat în noaptea de duminică spre luni, 7 spre 8 octombrie, iar cele dintâi medalii s-au acordat deja la haltere, triatlon, taekwondo, înot, scrimă, tir, judo și ciclism. Probele de atletism vor avea loc între 11 și 16 octombrie, iar pentru țara noastră vor intra primele în concurs, joi seara, Bianca Toader (în calificări la 100 metri garduri feminin) și Adina Elena Cîrgiogel (în calificări la 400 metri plat feminin).
Delegația României are în componență cinci atleți: Daniela Vasile (2.000 m obstacole), Adina Elena Cîrgiogel (400 m plat), Răzvan Cărare (suliță), Cristian Voicu (800 m), Bianca Toader (100 m garduri). Cei cinci atleți români sunt însoțiți de antrenorii Ana Mirela Țermure și Horațiu Calfă.
Programul celor cinci atleți români la Jocurile Olimpice de Tineret (JOT) Buenos Aires 2018 este următorul:
Joi, 11 octombrie, orele 21:55, 21:02 și 22:09 – Bianca Toader în calificări la 100 metri garduri feminin;
Joi, 11 octombrie, orele 22:50, 22:57 și 23:04 – Adina Elena Cîrgiogel în calificări la 400 metri plat feminin;
Vineri, 12 octombrie, ora 21:45 – Daniela Vasile la 2.000 metri obstacole feminin;
Sâmbătă, 13 octombrie, ora 22:15 – Răzvan Cărare la aruncarea suliței masculin;
Sâmbătă, 13 octombrie, orele 22:45, 22:53 și 23:01 – Cristian Voicu în calificări la 800 metri plat masculin;
Duminică, 14 octombrie, ora 20:25 – finala la 100 metri garduri feminin;
Duminică, 14 octombrie, ora 23:05 – finala la 400 metri plat feminin;
Luni, 15 octombrie, ora 21:20 – finala la 800 metri plat masculin;
Marți, 16 octombrie, ora 22:46 – finala la aruncarea suliței masculin.
Programul este adaptat după ora României.


FRA pe Facebook

Federatia Romana de Atletism

Promote Your Page Too

Stiri

Andrea Mikloș a făcut baremul pentru CE Glasgow 2019!
18 Februarie 2019

Punct final la Campionatul Național de Masters 2019!
17 Februarie 2019

ABAF devine mai puternic
17 Februarie 2019

Daniela Stanciu și Gabriel Bitan, campioni balcanici
17 Februarie 2019

Dorin Andrei Rusu, al 11-lea calificat la Glasgow!
17 Februarie 2019

32 de atleți români concurează azi la ediția a 24-a a Campionatului Balcanic de seniori de la Istanbul
16 Februarie 2019

Claudia Bobocea, PB și calificare și la 1.500 m!
14 Februarie 2019

Start al Naționalelor Masters
14 Februarie 2019

Bianca Răzor, PB și calificare la Europeanul de la Glasgow!
13 Februarie 2019

FR Atletism, partener la Marele Premiu al Orașului Slănic
12 Februarie 2019

   citeste mai mult 
 
Comunicate de presa

Comunicat de presa - Anti-doping (13.05.2016)

Comunicat Coordonator Lot Olimpic (04.02.2016)

 
Recomanda aceasta pagina
Numele dumneavoastra
Email dumneavoastra:
Numele destinatarului
Email-ul Destinatarului:
 
Tipareste pagina.
ABAF European Athletics IAAF ANST Comitetul Olimpic Roman MECTS

© 2008 FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM